čtvrtek 16. února 2012

Členové Svazu PRO-BIO z různých krajů republiky představili své výrobky na prestižním setkání celého biosvěta


Biopotraviny vyprodukované členy PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců reprezentují Českou republiku na mezinárodním veletrhu BioFach 2012 v Norimberku. Řada českých výrobků se představila celému biosvětu, který na nejprestižnější bioakci zamíří mezi 15. a 18. únorem. Na BioFachu návštěvníci českého stánku ochutnali vynikající výrobky tuzemských ekologických sedláků ze všech koutů České republiky.
„BioFach je stěžejní událost celého biosvěta. Jedná se o vysoce prestižní mezinárodní záležitost s účastí zástupců nejen z Evropy ale také Ameriky, Afriky anebo Asie. Již sice není primárně určena pro ekologicky hospodařící zemědělce, ale pro prodejce bioproduktů, přesto či právě proto je účast našich sedláků pro ně rozhodně přínosné. Mohou navázat kontakty nebo najít inspiraci, což je neméně důležité. Na BioFachu je každoročně k vidění bezesporu nejširší nabídka produktů, které lze v kvalitě bio vyrobit. Proto do Německa pravidelně míří řada obchodníků z České republiky, kteří se tak snáze dozví, co je po celý rok dostupné na českém trhu,“ uvedla Kateřina Nesrstová, manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců.
O nesporné kvalitě přesvědčily pochoutky z biomléka krav, které se pasou na lukách v Libereckém a Olomouckém kraji. „V této době se sice na pastvinách prohání lyžaři na sjezdovkách, ale v létě jsme připravili dostatek kvalitního krmiva, a tak je i nyní vynikající mléko, ze kterého za hranicemi ochutnají například náš tvaroh,“ sdělil farmář Martin Šourek z Plav nedaleko Tanvaldu. Tvrdé zrající sýry či máslo a jogurty vyrobil Ivan Hrbek z Hvozdu u Konice na Hané. Na stánku byly k dispozici také čerstvé sýry, žervé, biokefír nebo syrovátka z kozího mléka z farmy Pavla Dobrovolného na Vysočině. Prezentovaly se také mléčné biovýrobky z Polabí.
Masné bioprodukty zastoupilo jehněčí klobása s hovězím masem vyrobená ve Zlínském kraji. Bohumil Kusák z Dědiny u Ostrožské Nové Vsi na výrobu klobás používá jehněčí a hovězí maso z ekologických farem v Bílých Karpatech. Dochucuje je přidáním česneku a koření, jež dodávají další sedláci z okolí. Své masné výrobky udí na trnkovém dřevě. Vše vzniká tradičním řemeslným způsobem bez použití rychlosoli či chemie.
Pro změnu z Královéhradeckého kraje bylo v Německu pečivo k zakousnutí v podobě žitného chleba se slunečnicí či se špaldou - certifikovaných regionálních produktů Broumovska. Odtud také pocházela úplná novinka, pohankové piškoty. „Piškoty z pohankové mouky v biokvalitě doplňují sortiment potravin se sníženým obsahem lepku, ale chuťově se blíží klasickým piškotům, což ocení zvláště maminky dětí s celiakií,“ říká jediný tuzemský výrobce pohankových biopiškotů Jan Jirásek.
Nezapomnělo se ani na sladkosti. Přehlídkou nevšedních chuťových variací jsou biodžemy z aronie, rebarbory nebo muchovníku přezdívaného indiánské ovoce, rovněž původem z Královéhradeckého kraje. Doplnily je tradiční marmelády ze švestek a jablek, stejně jako sušené ovoce (hrušky, švestky) či neobvyklé dýňové pyré od Tomáše Vrány ze Zlínského kraje.
Nealkoholické nápoje v kvalitě bio v Norimberku reprezentovaly sirup a šťáva z rakytníku Miloslava Koška z Libereckého kraje. Bionápoje pro plnoleté zastoupily zručností Františka Mádla v lahodný mok přeměněné ekologicky vypěstované hrozny v Jihomoravském kraji a vína ze středních Čech pocházejících z kutnohorských vinných sklepů.

Výrobky členů PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců, které reprezentují bioprodukci hned z několika krajů, jsou k dispozici na stánku č. 340 v hale číslo pět v české expozici spolu s prezentací Ministerstva zemědělství ČR a dalších bioproducentů.

Seznam členů PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců prezentujících své výrobky na BioFachu 2012: 

  • Řeznictví u Kusáků (Zlínský kraj) - jehněčí klobása s hovězím masem www.ukusaku.cz
  • Biofarma Juré (Zlínský kraj) - marmelády (jablečné, švestkové), sušené ovoce (hrušky, švestky), dýňové pyré  www.biofarmajure.cz
  • Statek Tilia (Královéhradecký kraj) - biodžemy - aroniový, Honzíkův (aronie, jablko), rebarborový, Baruščin (rebarborový a malinový biodžem), Bertíkův (muchovník, rebarbora). Dále chléb (žitný se slunečnicí, žitný a kváskový se špaldou) dýně Hokkaidó a také úplná novinka, špaldové piškoty www.statektilia.cz
  • Miloslav Košek (Liberecký kraj) - rakytníkový sirup, šťáva www.ekoplanet.cz
  • Farma Filoun (Liberecký kraj) – kravské mléko, kefír, máslo, tvarohy a sýry www.farmafiloun.cz
  • Farma Hvozd (Olomoucký kraj) - čerstvé sýry, sýrové nitě, máslo, tvrdý zrající sýr, vše z kravského mléka  www.farmy.biz
  • Biofarma Dora (kraj Vysočina) - čerstvé kozí sýry bílé a s příchutí (česnek, pažitka, kapie), kozí sýr pomazánkový bílý i s příchutí (pažitka, česnek), žervé, biokefír a syrovátka www.kozimleko.cz
  • František Mádl (Jihomoravský kraj) – biovíno malyvinar@slunce.cz
  • Vinné sklepy Kutná Hora (Středočeský kraj) – biovíno www.vinokutnahora.cz
  • Polabské mlékárny (Středočeský kraj) – mléčné výrobky www.polabske.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat