pátek 7. června 2013

Camphill, člen Svazu PRO-BIO, volá o pomoc

Milí přátelé,

rádi bychom se s vámi podělili o nejnovější zprávy, které se nám z Českých Kopist dostávají.
Hladina vody se dnes již konečně nezdvihá, dokonce klesá rychlostí 5 cm za hodinu. Vystoupila tedy na zahradě po kotníky, na dvoře před sálem však již po prsa, v sále máme vody nad kolena, plavou zde koberce, gauče i piano. V domě je situace bohudíky lepší, ale i zde bylo vody do půli lýtek, zde se nám to však také podařilo již předem docela dobře vyklidit. Pole pro nás bude asi velkým překvapením, ani naše stromy nejsou totiž zatím ještě vidět, zato nám na novém pozemku uvízla nějaká maringotka..
České Kopisty jsou zatím odříznuté od světa, ale ti nejskalnější se sem již chystají na raftu, zítra by mohly začít první odklízecí práce, pokud nás tam tedy vody či policie pustí.
Pokud byste nám chtěli pomoci přímo, bude se jednat především o odklízecí práce, bláto bude asi všude a objektů máme hodně, jedná se o celé přízemí hlavního domu - kuchyň, spíže, prádelna, obývák, kanceláře, toalety, dále přízemí domu rodiny Nejtkových, které Camphill využívá pro ubytování návštěv i dobrovolníků, sál, sklad zeleniny, přilehlý objekt využívaný jako sklad a přístřešky na nářadí, kotelna, také dílny a celý objekt statku č. 5 včetně stáje pro koně a chlévů pro drůbež i králíky, zahrada, dvůr a skleníky. Na konec přijdou na řadu i dva sklepy.
Pokud byste u nás chtěli zůstat více dní, budeme rádi, ale vězte, že podmínky budou více než skromné. Ubytováni budeme moci být alespoň v rozestavěném objektu nad dílnami, tedy na zemi bez podlahy, na vlastních karimatkách a ve vlastním spacáku. Společné jídlo bude možné, ale jen velmi jednoduché.

Co hmotného budeme potřebovat?

Samozřejmě nás můžete podpořit i finančně - vytváříme nyní transparentní účet pro tyto účely - jeho číslo zveřejníme co nejdříve.

Jaroslav a Žaneta Lenhartovi

Svobodný statek na soutoku o.p.s. www.svobodny-statek.cz

Camphill České Kopisty o.s. Camphill.cz www.camphill.cz

T: 731 171 893
1 komentář:

 1. Vítejte 24hodinová výpůjční služby

  Už jste se snažil získat úvěry od bank, ale bez úspěchu? Naléhavě potřebují peníze dostat z dluhů? Potřebujete peníze na rozšíření nebo zavedení vlastního podnikání? Získat úvěr od jednoho z předních úvěrové společnosti ve Velké Británii. 24hodinová výpůjční služba je jedním z největších zajištěných úvěrů společností ve Velké Británii a náš přátelský a zkušený personál jsou schopny zpracovávat vaše aplikace rychle a efektivně. Můžete si půjčit na jakýkoliv termín 1 - 25 rok a půjčit jakoukoli částku od £ 2.000 Kč 50,000,000.00 pro jakýkoli účel.

  Typy úvěrů, které nabízíme, patří:

  Osobní půjčky
  Krátkodobé půjčky
  Půjčky konsolidaci dluhu
  On-line půjčky
  Rychlé půjčky
  Jakékoliv účelové úvěry
  Úvěrové podmínky
  Špatné úvěrové půjčky
  Levné půjčky
  Nežádoucí úvěrové půjčky
  Domů úvěr
  Špatné úvěrové problémy
  Zajištěné půjčky

  S nízkou úrokovou sazbou ve výši 3% na všech částech světa. Aplikace je k dispozici pro žadatele, kteří jsou 18 let a výše.

  Pro více informací, prosím, kontaktujte prostřednictvím e-mailu: 24hourloanservice@gmail.com
  Pozdravy
  Larry Fox

  OdpovědětVymazat