úterý 3. února 2015

Nejlepší české biopotraviny osloví obchodníky a spotřebitele v Evropě

Mošty, bylinné čaje, uzeniny, zelenina, mléčné či extrudované výrobky a další produkty, vše
v kvalitě bio, si hodlají získat přízeň obchodníků a spotřebitelů z evropských zemí. Své produkty představí tuzemští zpracovatelé na největším mezinárodním veletrhu s biopotravinami v Evropě. BIOFACH se koná od 11. do 14. února 2015 v německém Norimberku a Češi vezou
s sebou to nejlepší – oceněné výrobky v soutěži Česká biopotravina.

Tuzemská bioprodukce je rozmanitá, leckdy vyráběná v malých sériích, takže umožní vyniknout zajímavým chutím a spojením. „V případě, že se jedná o sedláka, který svou produkci i sám zpracovává, velmi často je výsledkem originální výrobek, který obvykle vychází z tradiční receptury. Věřím, že právě tyto produkty mohou mezinárodní publikum zaujmout,“ říká Kateřina Nesrstová, manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců, jehož členové na BIOFACHU v posledních letech nikdy nechyběli.

Okurky od Kurky i sádlo s konopím


Mezi těmi, kdo na stánku PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců v expozici Ministerstva zemědělství ČR (MZe, hala 5, stánek č. 161) nabídnou své výrobky, jsou výherci uplynulých ročníků soutěže Česká biopotravina. Ve středu 11. února se otevřou jak brány veletržního centra, tak lahve lahodných moštů z Hostětína v Bílých Karpatech. Přírodní mošty z Moštárny Hostětín byly oceněny
v mnoha soutěžích a jsou držiteli řady značek kvality.

Ve čtvrtek a v pátek podrží pěkně vysoko nastavenou laťku masné výrobky z Vysočiny. Biofarma Sasov přiveze kromě tradičního kančího biolovečáku i biosádlo z přeštických prasat s konopím, čerstvě oceněné titulem Česká biopotravina 2014, a další.

V závěru veletrhu, v sobotu 14. února předvede, jak mají křupat okurky, pěstitel a zpracovatel Miloš Kurka z Královéhradecka, který byl oceněn jak za tradičním způsobem nakládané okurky, tak za papriky beraní rohy.

Na samostatných stanovištích společné expozice budou po celou dobu trvání veletrhu své výrobky představovat i další členové PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců. Patří mezi ně třeba významný zpracovatel biomasa Biopark s.r.o. Za výrobce mléčných biovýrobků boudou prezentovat Českou republiku Polabské mlékárny a.s. Pod křídly stánku MZe naleznete ještě producenta moderních extrudovaných biopotravin Extrudo Bečice s.r.o. Samozřejmě nebude chybět ani informační koutek PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců.

Samostatnou expozici pak připravil pro mezinárodní veletrh první český výrobce biopotravin PRO-BIO, obchodní společnost. Návštěvníci ji naleznou poblíž ostatních Čechů, na stánku č. 164. Čeština bude rovněž znít na stanovištích (hala č. 7, stánky č. 600 a 817) výrobce bylinných a ovocných čajů Sonnentor, jemuž řada pěstitelů PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců dodává kvalitní suroviny.

BioFach se koná ve dnech 11.—14. února 2015. Zemí, která dostane na veletrhu největší prostor, je v roce 2015 Nizozemí.

(syh)Žádné komentáře:

Okomentovat