čtvrtek 28. února 2013

Za Českou biopotravinu roku na BioFachu


V 90. letech zavřeli své obchody i hospody v Praze, zariskovali a odstěhovali se na Moravu, kde začali podle příručky Rádce mladého zemědělce ekologicky hospodařit na vlastní farmě. A naučili se to velmi dobře – manželé Hrbkovi získali loni za své kozí máslo v bio kvalitě cenu Česká biopotravina roku. Letos jim byl od partnera soutěže, veletrhu BioFach, odměnou pobyt v Norimberku spojený s hledáním inspirace na BioFachu. Manželé Hrbkovi si dnes své bohaté zkušenosti i kvalitu nenechávají pro sebe a šíří je dál - drobným sedlákům pomáhají zakládat malé mlékárny anebo radí jak dělat sýry v kvalitě bio. 
Příští rok se na BioFach budete moci za podpory veletrhu vypravit i vy. Stačí, přihlásit své výrobky do soutěže Česká biopotravina roku 2012 a zvítězit. Manželé Blanka a Ivan Hrbkovi vám potvrdí, že není třeba být velcí, sami mají dvě dojnice a stádečko koz, zato je třeba si věřit a mít dobré, kvalitní výrobky. 
O zahájení přijímání nominací do soutěže vás budeme včas informovat, k vyhlášení výsledků dojde, jako vloni, na podzim, konkrétně v září – Měsíci biopotravin. 

(syh, ok)


Žádné komentáře:

Okomentovat