pondělí 25. února 2013

Obrazem: BioFach—stěžejní akce biobranže: PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců nechyběl v Norimberku ani letos


Veletrh BioFach 2013 v Norimberku otevřel své brány od 13. do 16. února 2013. Během čtyř veletržních dnů se odborná veřejnost seznamovala
s ucelenou nabídkou ekologického zemědělství od biopotravin (suroviny, ovoce, zelenina, lahůdky, pečivo, maso, mléčné výrobky, atd.) přes bionápoje (limonády, pivo, víno) až po přírodní zboží (hračky, dárky, doplňky do domácnosti).

Nechyběli ani členové PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců. Kromě těch, kteří vystavovali, se do Německa vydali i ti, kdo jeli načerpat inspiraci. Zájezd organizovaný svazem se na výstaviště vypravil 14. února 2013. Spolu s ním dorazil na veletrh i vítěz soutěže Česká biopotravina roku 2012, pro kterého BioFach, jako partner soutěže, zajistil několikadenní pobyt. 

Česká národní expozice

Na letošním BioFachu nechyběla ani česká národní expozice zastřešená Ministerstvem zemědělství ČR, umístěná v hale 5. Stánek číslo 5-346 byl společnou expozicí, kde se prezentovalo celkem 10 firem. Dalších 9 společností přestavilo své výrobky v samostatných expozicích. PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců měl svůj prostor právě ve společné expozici. Výrobky našich členů šlo nejen vidět, ale hlavně se daly ochutnat jako součást občerstvení.
První den se uskutečnila Česká party, a to za přítomnosti zástupců Ministerstva zemědělství ČR a dalších organizací. 
Souběžně s veletrhem BioFach probíhal mezinárodní veletrh přírodní kosmetiky Vivaness a světový kongres. Speciální pozornost byla letos věnována Rumunsku, které se stalo partnerskou zemí. 
Na veletrh přijelo letos 41500 odborných návštěvníků z 129 zemí (Mezinárodní podíl 43%). Mezi top pět zemí, ze kterých návštěvníci přijeli, patřily kromě Německa, Itálie, Rakousko, Francie a Nizozemsko. 
Více fotek si můžete prohlédnout ZDE

(syh)

Žádné komentáře:

Okomentovat