úterý 3. září 2013

Ochutnejte, jak se v Česku dělá bio

Bioakademie 2013 - trasa JIH

Vezměte své přátele (klidně i bioskeptiky) na výlet za poznáním.

12. 9. 2013

Komunitní zpracovna masa - Biofarma Sasov dodává biouzeniny do bioprodejen 

Farma byla založena roku 1991 v areálu Školního statku Střední odborné školy v Jihlavě. Od roku 1999 je celá farma a její produkty certifikována jako uznaný podnik ekologického zemědělství. Činnost na farmě je pestrá – každým rokem se pěstuje kolem 20 různých druhů plodin, chovají prasata, skot masných plemen a koně. V zájmu co nejnižších stresů byla počátkem roku 2010 otevřena vlastní bio jatka přímo na farmě. Farma nabízí mnoho vlastních produktů. V současné době se realizuje výstavba vlastní zpracovny masných výrobků v duchu komunitního zemědělství.

Bioprodejna s restaurací a pekárnou  - Natural Centrum Jihlava - Nejoblíbenější bioprodejna roku 2011

Vaří hlavně z čerstvé zeleniny, nepoužíváme chemicky ošetřené suroviny, polotovary a hotové směsi, glutaman sodný, GMO produkty, zdraví škodlivá tzv. „éčka“ a syntetická barviva a ochucovadla. Pokrmy připravují z kvalitních a hodnotných potravin, a pokud je to možné zařazují i biopotraviny. U samoobslužného pultu nabízí saláty z čerstvé zeleniny, luštěnin a obilovin. Dále denně připravují nejméně 2 vegetariánská jídla, každý den je také k dispozici jedno jídlo bezlepkové. Součástí Natural Centra je také bioprodejna (držitel titulu Nejoblíbenější bioprodejna roku 2011) a pekárna. Zajištěn oběd.

Farma Pavla Karmazína - Biomléko vozí do Německa, než aby skončilo znehodnocené smícháním s konvenčním v mlékárně

Farma zaměřená na chov mléčného skotu, pěstování obilovin (ječmen, pšenice, triticale) a pícnin (jetel, vojtěška). Prodej ze dvora. Dojící automat.
Večerní program a posezení
Večeře a ubytování se snídaní:  (http://www.rancubizona.cz).

13. 9. 2013

Biopotrava nejen pro lidi - Mikrop Čebín 

Dozvíte se, jak se vyrábí certifikovaná krmiva, čili to, co es dostává do výrobního řetězce biopotravin živočišného původu. 
Mikrob Čebín je také výrobce krmiv pro malochovy hospodářských zvířat, ale má i nabídku pro hobby chovatele (drůbeže, holubů, králíků, psů, koček, plazů, hlodavců nebo exotického ptactva - ne zatím v bio. Ale co není, může být...).
Mikrob se zabývá vývojem, vlastní výrobou a distribucí minerálních a minerálně-vitamínových premixů i směsí pro výživu všech druhů hospodářských zvířat. Navazujeme na vlastní 30ti letou tradici v tomto oboru a v současné době se řadíme k nejvýznamnějším českým výrobcům pro krmivářský průmysl. Firma Mikrop Čebín a.s. je kromě jiného certifikovaným výrobcem a dodavatelem produktů do ekologického zemědělství.

Moderní design i úspěšný prodejní koncept - Sklizeno s.r.o.

Provozuje prodejny a foodie markety, které nabízí čerstvé a sezonní lokální potraviny. Sortiment vybírá podle následujících kritérií: ověřený původ, způsob výroby a kvalita, část nabídky je také v certifikované kvalitě bio. Nabízí produkty malých a středních sedláků, farmářů, pěstitelů a výrobců převážně z regionu, kteří se do konvenční prodejní sítě jen těžko dostanou. Sortiment neustále rozšiřuje o nové zajímavé české a moravské produkty, přidává také vybrané zahraniční produkty, které se v naší zemi nedají vypěstovat či vyrobit. Zajišťují distribuci farmářských bedýnek a rozvoz potravin. Zákazníci Sklizena mohou využívat věrnostních karet v mobilu – aplikaci CardLess+. Nově také nabízí možnost spolufinancování investice do franšízové prodejny. V současné době naleznete pod značkou Sklizeno 9 prodejen.

Výstup z autobusu možný v Brně. Návrat do Lednice na Moravě cca v 15hod.
Příjezd do Lednice cca v 16.15 hod.

Zaujal Vás program? Registrujte se na http://www.pro-bio.cz/bioakademie/registrace/
Účastnický poplatek 500 Kč zahrnuje 1x oběd, 1x večeři, 1x ubytování se snídaní a dopravu z Lednice a zpět (možnost přistoupit po cestě)

Žádné komentáře:

Okomentovat