čtvrtek 1. března 2012

Ovčí sýr z horského statku porotce nadchl


„Ovčí sýr Arnika nás okouzlil vynikající chutí. Sýry z ovčího mléka nejsou u nás dosud běžné, tento ale chutná skvěle,“ řekl předseda odborné poroty pan Pavel Maurer. 
Vítězný ovčí sýr Arnika je plnotučný, lisovaný sýr z nízkozahřívané sýřeniny s dobou zrání od 2 do 6 měsíců. Horský statek Abertamy s. r. o. vyrábí přírodní farmářské sýry z kravského, ovčího a kozího mléka v BIO kvalitě v Salaši Ryžovna nedaleko Božího Daru. „Naše sýry podléhají vlivům přírody a ročních období. Na rozdíl od průmyslově vyráběných sýrů, které se vyrábí celý rok a jejich chuť a kvalita je neustále stejná, jsou naše sýry živými bioprodukty. Kvalita a chuť sýrů se mění v závislosti na různých faktorech, jako je druh pastvy, počasí nebo roční období,“ vysvětlil pan Petr Zacharda, jednatel společnosti. Ovčí mléko pochází z vlastního chovu ovcí pasených na jižních svazích v okolí nedaleké obce Mariánská. 

Poslechněte si zprávu Českého rozhlasu

Glosa Ivany Kalinové z Karlovarského deníku
Karlovarský kraj proslavil ovčí sýr. Mohlo by se zdát, že jde o maličkost, ale opak je pravdou. Ovčí biosýr Arnika farmáře Petra Zachardy z Horského statku Abertamy byl vyhlášen vítězem jubilejního desátého ročníku soutěže a stal se tak Českou biopotravinou roku 2011. Odborná porota vítěze vybrala mezi dalšími sedmapadesáti nominovanými biopotravinami. A to je úspěch, který se cení. Ovčí sýr se tak stal další krajskou celebritou, která se navíc dá koupit a ochutnat. Gurmánský zážitek je navíc zaručen. Biopotraviny se stávají stále běžnější součástí každodenního života. Lidé si rádi připlatí za kvalitní produkt, u něhož vědí, že budou jíst to, co je uvedeno na etiketě. Takže u ovčího sýra Arnika si pochutnají na biokvalitě z kravského, ovčího a kozího mléka, vyrobené v Salaši Rýžovna nedaleko Božího Daru. Což se nedá tvrdit u některých výrobků, které kupujeme v hypermarketech. Takže hezky česky nakupujeme od tak zvaně českých pekařů v některých prodejnách selský chléb původem z Německa a od českých řezníků německé salámy. Inspekce zjistila, že špatně označené byly i další potraviny, například jogurty z Francie nebo víno ze Slovenska. Což je alarmující, protože ceny potravin jdou strmě nahoru. Takže díky za farmáře z Krušných hor, kteří umějí vyrobit, a navíc se prosadit.

Žádné komentáře:

Okomentovat